wakacje2022Z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę. Wszystkim życzymy udanych zbliżających się wakacji, pełnych słońca, radości i odpoczynku. Spędzajcie czas bezpiecznie, w otoczeniu przyjaznych, uśmiechniętych ludzi. Niech Wasze podróże sprzyjają poznawaniu nowych urokliwych miejsc i wzbogacą Wasze życie w nowe bezcenne doświadczenia.

Informujemy również, że nasza poradnia w okresie

od 4 lipca 2021 r. do 26 sierpnia 2022 r.

                                                         jest czynna w godz. od 730 do 1530

kwietna łąka plakat jpg      

       Zachęcamy tarnobrzeskie szkoły do udziału w konkursie ,,Kwietna łąka mojej szkoły”. Celem konkursu jest pobudzenie ciekawości i troski dzieci i młodzieży o warunki lokalnego środowiska sprzyjające produkcji rolniczej. Temat ten wpisuje się w działalność proekologiczną i obecne zagrożenie niedożywieniem wielomilionowej części ludności na świecie. Nasz kraj jest poważnym producentem żywności dla krajów uboższych w korzystne dla rolnictwa i hodowli warunki przyrodnicze. Kwietna łąka przy szkole jest stołówką dla pszczół, a zadowolona pszczoła to wydajniejsza produkcja – więcej zapylonych drzew i roślin oleistych. Starsi mieszkańcy Tarnobrzega pamiętają pracę pszczół i motyli na kwietnikach i trawnikach miejskich.
Do konkursu może przystąpić szkoła lub klasa, której zespół zorganizuje i rozdzieli prace nad założeniem wieloletniej kwietnej łąki w pobliżu szkoły. Opisy koniecznych prac są zamieszczone w Internecie i mogą zostać opracowane samodzielnie przesz klasy czy osoby odpowiedzialne za założenie łąki w postaci np. kalendarza działań. Regulamin i karta zgłoszenia zostaną zamieszczone na stronie internetowej poradni.
Do prac, łącznie z wysiewem nasion (dostępne w sklepach ogrodniczych lub zebrane z dzikich łąk) można przystąpić jesienią jako wysiew ,,ozimy” albo na wiosną jako ,,jary”. Prace należy dokumentować poprzez ich krótki opis – kalendarz, zdjęcia lub filmiki pokazujące zaangażowanie „Zespołu Łąkowego” aż do uzyskanego celu – kwitnącej łąki i obecności pszczół. Dokumentacje należy dostarczyć naszej placówce. Wielkość łąki to minimum jeden metr kwadratowy, dostępny dla owadów, czyli nie w pobliżu jezdni i w miejscu słonecznym.
Konkurs rozstrzygnięty będzie w przyszłym roku, w czerwcu. Prace Zespołów Łąkowych ocenią eksperci – nauczyciel przedmiotu związanego z zasiewami, pracownik Ochrony Środowiska, pracownicy instytucji obejmujących patronat nad konkursem. Nagrodami będą krzewy i drzewka kwitnące dla szkół, sponsorowane przez zaangażowane instytucje i firmy prywatne.

Organizator Konkursu
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu

easter eggs
Z okazji zbliżająch się Świąt Wielkanocnych w imieniu wszystkich pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu, przesyłam Państwu serdeczne życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności na każdy dzień. Niech piękna wiosna obudzi nas do nowego życia i wyzwoli w nas wszystko co najlepsze.
 
Pracownicy PPP w Tarnobrzegu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Wyrazy wdzięczności przesyłamy osobom, które przekazały swoje prace artystyczne na nagrody w konkursie: Bogdana Myśliwiec-fotografa, Julii Konefał (ucz. I Społecznego Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego - maturzystki) oraz innych osób, które uczyniły to anonimowo.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy także do nauczycieli, który aktywnie wspierali uczniów w przygotowaniu prac konkursowych:

  • Pani Marty Pytel (SP nr 9)
  • Pani Patrycji Krakowiak (SP nr 10)
  • Pani Eweliny Marek (ZS nr 2),

a także do wszystkich rodziców, którzy motywują swoje dzieci do twórczej i ekologicznej działalności.

Szanowni Państwo poniżej przestawiamy wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach.

Klasy szkół podstawowych: Kl. I- IV

I miejsce: Bartosz - SP nr 9, praca nr 15

bartosz1

 

II miejsce: Szymon - SP nr 9, praca nr 1

szymon2

 

III miejsce: Zuzanna - SP nr 9, praca nr 11

zuzanna3

 

Klasy szkół podstawowych: Kl. V-VIII

I miejsce: Lena SP nr 9, praca nr 6

Lena1

 

II miejsce: Gabriela- SP. nr 10, praca nr 23

gabriela2

 

III miejsce: Patrycja- SP. nr 9, praca nr 14

patrycja3

 

Klasy szkół pondpodstawowych:

I miejsce: Aleksandra ZS. nr 2, praca nr 27

aleksandra1

 

II miejsce: Aleksandra ZS. nr 2, praca nr 29

aleksandra2

 

III miejsce: Wiktoria ZS. nr 2, praca nr 28

wiktoria3

 

Przyznane dyplomy za udział  w konkursie:

  • uczestnicy ze SP nr 10: Oliwia, Przemysław, Sandra,
  • uczestnicy ze SP nr 9: Dawid, Milena, Gabriela, Julia, Wiktor, Oliver, Maja, Sylwia, Zuzanna, Maja, Wiktor, Pawł, Zuzanna, Aleksandra, Lena, Małgorzata.

 

TO NIE KONIEC !

MAMY DLA WAS JESZCZE JEDNO ZADANIE:

Wraz z nagrodami zostaną przekazane Wam nasiona „kwiatowej łąki”. Pozwólcie im żyć! Wraz z nauczycielami wysiejcie je w wybranym miejscu i dbajcie o nie.

Rośliny czynią nasz świat lepszym!