Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu zapewnia wsparcie psychologiczno-pedagogiczne osobom uciekającym przed wojną, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Wsparcie psychologiczne w tej tragicznej sytuacji jest niesamowicie ważne szczególnie dla dzieci i młodzieży. Dlatego z myślą o uczniach, którzy uczęszczają lub będą uczęszczać do tarnobrzeskich szkół i którzy w oczywisty sposób bardzo przeżywają to, co dzieje się obecnie w ich ojczyźnie, Poradnia  jest gotowa do zorganizowania specjalnych szkoleń/warsztatów dla nauczycieli, wychowawców, szkolnych psychologów i pedagogów, które pomogą im w zdobyciu podstawowych kompetencji do pracy z dziećmi i dorosłymi z traumą wojenną a także warsztaty dla nauczycieli „Jak  rozmawiać z uczniami o wojnie na Ukrainie”.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dodatkowe:

  1. Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie – rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów szkolnych
  2. Zasady przyjmowania cudzoziemców do polskich szkół w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie

Higiena
 
 
 
 
Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym pt.
 
"Higiena cyfrowa – co robisz offline? Twoje zainteresowania, hobby, pasje.
 
Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują sie poniżej
 
Prosimy o przekazanie wiadomości o konkursie nauczycielom i uczniom oraz
umieszczenie na stronie szkoły.
 

2. Karta zgłoszenia - pobierz

 

prywatnoscwsieci

 

 

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy nauczycieli na szkolenie:

Prywatność w sieci
- czym jest i jak rozmawiać z uczniami o reputacji własnej i cudzej w Internecie?

 

które odbędzie się w dniu 08.02.2022 r. od godz. 16.00 za pośrednictwem platformy Zoom.
Obok plakat szkolenia, a poniżej link do formularza zgłoszeniowego, gdzie zawartych jest też więcej informacji o udziale w szkoleniu:
 
 
Zapraszamy do udziału.

 

mc2021Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty, rodzicom i uczniom składamy najlepsze życzenia.

Szanowni Państwo
Nauczyciele i Pracownicy
szkół i placówek oświatowych
Rodzice i Uczniowie.

Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo radosny, ale też pełen refleksji. Wypełniony tęsknotą za światem, w którym panowałaby miłość i dobroć. Tajemnica Bożych Narodzin przekonuje nas, że jest to możliwe.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Państwu składam w imieniu swoim i pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów. Niech ten świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach jak najdłużej. Niech wszystkie dni Nowego Roku będą tak piękne i szczęśliwe jak wigilijna wieczerza.

Wesołych Świąt i Do Siego Roku!